Na papier

Papier je veľmi citlivý na vlhkosť. Už nepatrné množstvo vody môže spôsobiť jeho znehodnotenie. Nie je odolný voči vplyvom okolitého prostredia, ktoré ho môžu trvalo poškodiť, či úplne znehodnotiť. Hydrofóbny prípravok WAProtect papier ochráni pomocou neviditeľnej, extrémne tenkej, ale odolnej vrstvy nanomateriálu, ktorá spôsobuje hydrofóbnosť povrchu papiera – odpudivosť voči kvapalinám a nečistotám – čím bráni vsakovaniu vody a odráža UV žiarenie, na povrch sa nelepí prach, peľ a iné nečistoty. Voda sa pri stekaní stiahne do guľôčok, ktoré majú pri stekaní výrazný samočistiaci efekt.

Dôležitým faktom je, že použitím nano impregnácie sa nemení vzhľad papiera. Papier po ošetrení lepšie odoláva škodlivému pôsobeniu solí, kyselín, zásad, olejov, nafty, benzínu. Zníženie prieniku vody do štruktúry papiera bráni sekundárnym efektom – zníženie pevnosti papiera, zvlnenie, trhanie, žltnutie. Nanoimpregnácia zamedzuje poškodzovaniu povrchu machmi a lišajníkmi, bráni usadzovaniu špiny (sadzí, olejov), lepeniu hmyzu a primŕzaniu námrazy. Výrazne zvyšuje odolnosť povrchu proti UV žiareniu. Chráni pred vodou a zároveň zvyšuje čistotu podkladu s dlhodobým účinkom.

WAProtect

WAProtect je určený pre papierové tapety, bilboardy a reklamné plagáty, modelárske výrobky z papiera, obalové materiály z papiera – krabice, baliaci papier a pod.

Do eshopu

Futurama s.r.o.
Západný rad 1, 811 04 Bratislava, Slovensko
IČO:  46 615 377
IČDPH: SK2023565005

+421 905 522 385

info@nanoimpregnacia.sk