Ploty, oplotenia, steny a múriky

Ploty a oplotenia sú v našich krajoch neodmysliteľnou súčasťou rodinných domov i firemných objektov. Krásny plot dotvára estetický dojem celého obydlia.
V dnešnej dobe sú veľmi obľúbené murované ploty z prefabrikátov imitujúcich prírodný kameň alebo tehlu. Majú jednoduchú montáž, širokú škálu farieb a textúr a sú nenáročné na údržbu. Umelý kameň sa ako obľúbený materiál používa tiež na obklad murovaných plotov alebo na rekonštrukciu existujúcich plotov.
Rovnako, ako na stavbu domov, sa používa tehla tiež na ploty. Krásne sú ploty z lícových tehál alebo napr. betónové ploty ​obložené pásmi zo slinku

Nadčasovým a exkluzívnym materiálom na stavbu plotov je prírodný kameň. Používa sa pieskovec, bridlica, kvarcit, čadič, opuka, porfýr, travertín alebo žula. Každý jednotlivý kamenný plot je samozrejme originálom. Je veľmi trvanlivý a odolný.
Milovníci prírody preferujú ploty drevené. Na trhu je široký výber druhov drevín - od smreku, borovice, dubu, až po exotické dreviny - bangkirai, ipe, cumaru. Drevený plot vyžaduje náročnejšiu údržbu a je nutné ho ošetriť špeciálnymi impregnáciami.
Všetky druhy plotov sú vystavené škodlivým poveternostným vplyvom a agresívnym zložkám ovzdušia, ktoré spôsobujú ich poškodenie. Presakujúca dažďová voda, mráz a vlhkosť tvoria živnú pôdu pre plesne, ktoré vytvárajú zelený povlak. Spolu s touto vlhkosťou vnikajú do stien aj atmosférické nečistoty, ktoré ploty znečisťujú a spôsobujú škvrny - mapy.
Riešením týchto nežiadúcich vplyvov sú nanotechnologické hydrofóbne a olejofóbne ochranné nátery od firmy Futurama. Pracujú na princípe lotosového efektu - účinná látka vybuduje na povrchu pórov a kapilár neviditeľnú odpudivú nanovrstvu, ktorá vykazuje vynikajúce hydrofóbne a olejofóbne účinky, pritom významne neovplyvní difúzne vlastnosti pórov -stena dýcha.

Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia od Futurama ochráni Váš plot pred ďalšími škodlivými vplyvmi okolitého prostredia - kyslými dažďami, posypovými soľami, sadzami, splodinami (SO2 a NOx), pritom nijak nemení vzhľad impregnovaného povrchu.
Jedinečnou výhodou nano impregnácií je ľahká aplikácia a dlhodobý účinok - až 5 - 15 rokov podľa druhu materiálu.
Firma Futurama, s.r.o. je dovozcom a predajcom nanotechnologických impregnačných náterov na tieto materiály: prírodný kameň, betón, imitácia kameňa na betónovom základe, savé keramické materiály, drevo a ďalšie.

Plot umelý kameň, betón, tehla alebo klinker:

BProtect

- hydrofóbna a olejofóbna nano impregnácia na vodnom základe
- životnosť hydrofobizácie až 12 rokov podľa expozície
- nemení vzhľad povrchu

Do eshopu

CCProtect

- spevňovač betónu na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia betónu
- nemení vzhľad povrchu 

Do eshopu

BtProtect

- nano impregnčný náter na báze rozpúšťadla
- hydrofobizácia až 12 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
- oživuje farebnosť povrchu

Do eshopu

WProtect

- hydrofóbna a olejofóbna nano impregnácia na vodnom základe
- životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
- nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

BWTprotect

• jednozložková impregnácia na alkoholovom základe pre menej savý kameň
• životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
• oživuje farebnosť kameňa

Do eshopu

AGProtect

• dvojzložková impregnácia na málo savé leštené povrchy(napr.kvalitná leštená žula)
• životnosť hydrofobizácie až 7 rokov
• nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

CSProtect

• spevňovač kameňa na vodnom základe
• spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
• nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

Futurama s.r.o.
Západný rad 1, 811 04 Bratislava, Slovensko
IČO:  46 615 377
IČDPH: SK2023565005

+421 905 522 385

info@nanoimpregnacia.sk