Imitácia kameňa - hydrofóbna a olejofóbna impregnácia

V súčasnej dobe vzrastá zájuem o umelý kameň pri stavbách a rekonštrukciách rodinných a bytových domov a administratívnych budov. Imitácie kameňa sú vernou napodobeninou prírodných materiálov - imitujú napríklad pieskovec, opuku, bridlicu, žulu a ďalšie. Sú lacnejšie, trvanlivejšie a veľmi praktické na údržbu. Na výrobu umelého kameňa sa používa ako základ betón s prímesou piesku alebo drte z rôznofarebných hornín. Povrch je ďalej upravovaný a pigmentovaný tak, aby čo najlepšie imitoval daný prírodný kameň.   

Imitácie kameňa nachádzajú široké uplatnenie na domoch, v záhradách i v interiéroch. Používajú sa s obľubou ako plotový systém, múriky, schody, zábradlia, stĺpy, klenby, obrubníky a ďalšie stavebné prvky - predovšetkým ako obklady fasád, oporných stien, podmuroviek, stĺpov, soklov, plotov, schodov, krbov, udiarní a komínov, alebo na obloženie stien v interiéri. Ideálne sú na dlažby, chodníky, príjazdové cesty, priestory okolo bazénovalebo terasy. Veľmi praktické je použitie obkladu z umelého kameňa na konečnú úpravu zateplenej fasády domu. Imitácie kameňa sú svojim zložením odolnejšie a trvanlivejšie než výrobky z bežného betónu. Napriek tomu pokiaľ chceme zachovať ich nový vzhľad a funkciu, je potrebné ich ošetriť proti znehodnocujúcemu UV žiareniu, proti narušeniu kyslými dažďami a proti chemickým prípravkom a soliampoužívaným v zimnom období. Túto ochranu Vám môže poskytnúť len impregnácia novej generácie - hydrofóbna a olejofóbna impregnácia od Futurama na báze nanotechnológie. 

Doteraz používané impregnačné prípravky vytváraly na povrchu nepriedušný film, ktorý sa naviac musel často obnovovať a nechránil pred soľami ani UV žiarením. Nano impregnácie od firmy Futurama zachováva priedušnosť fasády z umelého kameňa a zároveň nemení jej paropriepustnosť - fasáda môže dýchať. Pri každom daždi sa na ošetrenom plote, múriku alebo dlažbeprejavuje samočistiaca funkcia nanoimpregnácie - lotosový efekt - kvapky vody sa zhlukujú do guľôčok a odoberajú so sebou prach a nečistoty, ktoré tam predtým uľpely - kameň zostáva čistý. Na fasádach domov pri frekventovaných cestách funguje nano náter ako ochrana proti odstrekujícej špine od prechádzajúcich áut. Spôsobuje to neviditeľná vrstva nanočastíc na povrchu umelého kameňa, ktorá odpudzuje aj oleje, kyseliny a zásady do pH 13. Výnimočná je i trvanlivosť nano ochrany - jedna aplikácia až 12 rokov. Nano impregnácie zabraňujú vnikaniu vody do štruktúry umelého kameňa, tým zlepšujú jeho izolačné vlastnosti a chránia pred rastom machov, tvorbou výkvetov a plesní. Nanovrstva zamedzuje prenikaniu nežiadúcich prípravkov a farieb - včítane grafiti - do hĺbky umelého kameňa a uľahčuje ich odstránenie.

BProtect

- hydrofóna nano impregnácia na vodnom základe
- životnosť hydrofobizácie až 12 rokov podľa expozície
- nemení vzhľad povrchu

Do eshopu

CCProtect

- spevňovač betónu na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia betónu
- nemení vzhľad povrchu 

Do eshopu

Futurama s.r.o.
Západný rad 1, 811 04 Bratislava, Slovensko
IČO:  46 615 377
IČDPH: SK2023565005

+421 905 522 385

info@nanoimpregnacia.sk