Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače

e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Impregnácia na savý kameň - WProtect

účinok wprotect

Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia kameňa na vodnej báze s obsahom nano častíc. Je určená k dlhodobému, vodovzdornému a olejoodpudivému ošetreniu savého prírodného kameňa - pieskovca, travertínu, sádrovca, mramoru, ale tiež žuly, ruly, opuky, onyxu, a pod. Vyvoláva odpudivý efekt voči nečistotám.

Má široké použitie na kamenné obklady, dlažby v exteriéri aj interiéri, steny, ploty, stĺpy, krby, obrubníky, sochy,fontány, atď. Nanesením ultratenkej vrstvy impregnácie WProtect na povrch možno dosiahnuť dokonalú hydrofóbnu ochranu. Kameň pritom môže dýchať, na povrchu nevzniká nepriedušná škrupina, ako pri použití silikátových prípravkov.

Nano impregnácia kameňa zamedzuje usadzovaniu špiny, rastu machov a plesní. Spevňuje podklad proti droleniu a chráni povrch pred UV žiarením. Ochrana pred dažďovou vodou - nepremokavosť, zamedzenie vzniku výkvetov, zabránenie vzniku mikrotrhlín - to všetko s dlhodobými účinkami. Po aplikácii impregnácie WProtect sa nemení vzhľad ani farba ošetreného kameňa. Po uschnutí je nelepivý, nevytvára povlak. Nie je vhodný na opaľovaný (zoxidovaný) kameň.

Návod na použitie hydrofóbnej impregnácie WProtect:
Farba: Priehľadný, takmer bezfarebný.
Základné zloženie: Vodná zmes so špeciálnymi nanoprísadami. Neobsahuje žiadne vosky, silikóny ani akrylátové zložky.
Miešanie: Nie je potrebné, použite priamo z originálneho balenia. Pred použitím pretrepte.
Spotreba: Cca 50 až 200 ml/m2 podľa nasiakavosti a kvality kameňa.
Príprava povrchu: Povrch musí byť súdržný, suchý, zbavený prachu a nečistôt, bez plesní, mechov a rias. Nesmie byť zoxidovaný ani zasolený.
Aplikácia: WProtect nanášajte namáčaním, náterom(štetcom alebo valčekom) alebo striekaním v tenkej súvislej vrstve do navlhčenia povrchu. Povrch sa musí impregnáciou celoplošne navlhčiť. Na zosilnenie účinku je možné naniesť druhú vrstvu(mokré do mokrého). Po nanesení je nutné chrániť náter pred dažďom 24 hodín. Pri aplikácii sprejovaním je nutné zaistiť dostatočnú ventiláciu. Aerosól nesmie byť inhalovaný.
Teplota pri aplikácii: +5°C až +30°C
Formovanie nanovrstvy: Nastane po 24 hodinách v suchu pri aplikačnej teplote, pri dostatočnej ventilácii. Pri nižšej teplote je doba usadenia dlhšia.
Čistenie povrchu: Oplachom vodou. Nie sú potrebné čistiace prostriedky ani tlaková voda. Nečistiť abrazívnymi prostriedkami!
Skladovanie: Pri teplote +5 až +25 °C. Udržujte obal vždy dobre zavretý. Zaistite dobré vetranie. Chráňte pred mrazom, slnkom a prehriatím. Skladovateľnosť: min.12 mesiacov od dodania.
Obnovenie a znova natretie: V prípade zníženého efektu impregnácie môže byť WProtect rovnakým spôsobom aplikovaný znova.

impregnácia kameň

Nano vrstva je odolná teplotám do cca 120°C. Nechráni pred rozpálenými tukmi. Funkčnosť hydrofobizácie povrchu kameňa: až 15 rokov podľa expozície

Balenie impregnácie WProtect:

WProtect 500ml rozprašovač
WProtect 5L kanister

V prípade záujmu o väčšie balenie nás prosím kontaktujte.

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty