Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače
e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Hydrofóbny spevňovač kameňa - CSProtect

Kamenný dom

Spevňovač na kameň s hydrofóbnym účinkom CSProtect je určený pre spevnenie a hydrofobizáciu všetkých druhov minerálnych savých kameňov poškodených poveternostnými vplyvmi alebo ako preventívne ošetrenie proti týmto vplyvom. Má široké využitie - na vonkajšie dlažby, terasy, balkóny, kamenné schody, príjazdové cesty a chodníky, parapety a obloženie okien, obklady domov, fasády, kamenné múriky, ploty a nosné steny, krby, sochy, studne, hroby, apod. Aplikuje sa ako finálny spevňujúci a ochranný náter na prírodný kameň. Nevytvára lesklý povrch, nemení vzhľad materiálu.

CSProtect
- hydrofóbny spevňovač kameňa spevňuje štruktúru a povrch kameňa a predlžuje jeho životnosť. Porézne a svetlé kamene (pieskovec, travertín) sa týmto ošetrením stávajú odolnými nielen voči vode, odreniu, ale aj špine, na ktorú sú inak veľmi náchylné.

Spevňovač kameňa je vysoko odolný voči teplotným zmenám, poveternostným vplyvom, ultrafialovému žiareniu i exhalátom a ošetrený povrch kameňa je netoxický.
Kameň ošetrený hydrofóbnym spevňovačom je chránený pred rastom machov a soľami. Výhoda prípravku CSProtect od Futurama spočíva v jednoduchej aplikácii, dlhej životnosti - až 15 rokov, nízkej spotrebe a priaznivej cene.

Ďalšou výhodou je zlúčený spevňujúci a zároveň hydrofóbny účinok prípravku.
Spevňujúci a hydrofóbny náter CSProtect nemení povrch kameňa, nevytvára na povrchu škrupinu a zachováva paropriepustnosť a priedušnosť kameňa. V porovnaní s methyl-silikátovými spevňujúcimi prípravkami vykazuje veľmi dobrú odolnosť voči pôsobeniu UV žiarenia a neobsahuje rozpúšťadlá.

Technické informácie o výrobku:
Farba: Číra, priehľadná
Zloženie: Zmes špeciálnych aditív na vodnej báze
Spotreba: 200 - 500 ml/m2 v závislosti na štruktúre povrchu, miere narušenia kameňa a požadovanej hĺbke prieniku do materiálu (u pieskovca cca 500 ml/m2)

Návod na použitie hydrofóbneho spevňovača CSProtect:
Príprava kameňa: Povrch musí byť suchý, čistý, bez prachu, súdržný. Aplikačná teplota: +4°C až +40°C. Pred použitím pretrepte. Prípravok aplikujte nástrekom, náterom alebo valčekom do navlhčenia povrchu. Nadbytočné množstvo, ktoré sa nevsiakne do 10min, musí byť odstránené. Pri aplikácii nástrekom je nutné zaistiť dostatočnú ventiláciu, aerosól nesmie byť inhalovaný. Dodržujte bezpečnostné pokyny uvedené na obale. Hydrofóbny účinok: nastane po 4 hodinách (po túto dobu chráňte ošetrený povrch pred dažďom). Spevňujúci účinok: spevnenie je úplne vyzreté po 14 dňoch. Doba účinku prevedenej aplikácie - až 15 rokov. V závislosti na podmienkach a zaťažení môže byť životnosť kratšia.

Balenie hydrofóbneho spevňovača CSProtect:

CSProtect 500 ml rozprašovač
CSProtect 5 L kanister


V prípade záujmu o väčšie balenie a veľkoobchodné ceny nás prosím kontaktujte.

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty