Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače
e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Hydrofóbna impregnácia papiera WAProtect

Umelý kameň

Papier je veľmi citlivý na vlhkosť. Už nepatrné množstvo vody môže spôsobiť jeho znehodnotenie. Nie je odolný voči vplyvom okolitého prostredia, ktoré ho môžu trvalo poškodiť, či úplne znehodnotiť. Hydrofóbny prípravok WAProtect papier ochráni pomocou neviditeľnej, extrémne tenkej, ale odolnej vrstvy nanomateriálu, ktorá spôsobuje hydrofóbnosť povrchu papiera – odpudivosť voči kvapalinám a nečistotám – čím bráni vsakovaniu vody a odráža UV žiarenie, na povrch sa nelepí prach, peľ a iné nečistoty. Voda sa pri stekaní stiahne do guľôčok, ktoré majú pri stekaní výrazný samočistiaci efekt.

WAProtect je určený pre papierové tapety, bilboardy a reklamné plagáty, modelárske výrobky z papiera, obalové materiály z papiera – krabice, baliaci papier a pod.

Dôležitým faktom je, že použitím nano impregnácie sa nemení vzhľad papiera. Papier po ošetrení lepšie odoláva škodlivému pôsobeniu solí, kyselín, zásad, olejov, nafty, benzínu. Zníženie prieniku vody do štruktúry papiera bráni sekundárnym efektom – zníženie pevnosti papiera, zvlnenie, trhanie, žltnutie. Nanoimpregnácia zamedzuje poškodzovaniu povrchu machmi a lišajníkmi, bráni usadzovaniu špiny (sadzí, olejov), lepeniu hmyzu a primŕzaniu námrazy. Výrazne zvyšuje odolnosť povrchu proti UV žiareniu. Chráni pred vodou a zároveň zvyšuje čistotu podkladu s dlhodobým účinkom.

účinok na papier

Návod na použitie hydrofóbnej impregnácie WAProtect:
Základné zloženie: Zmes organických rozpúšťadiel so špeciálnymi nanoprísadami.
Farba: Priehľadná, takmer bezfarebná.
Riedenie: Nie je nutné, používajte priamo z originálneho balenia, pred použitím pretrepať.
Spotreba: Cca 50 až 150ml/m2 podľa nasiakavosti papiera.
Príprava povrchu: Povrch musí byť suchý, zbavený prachu a nečistôt, bez plesní, machov a rias. Nesmie byť zoxidovaný ani zasolený.
Teplota pri aplikácii: +5°C až +30°C
Aplikácia: WAProtect treba naniesť namáčaním, natretím alebo postrekom. Povrch sa musí celoplošne navlhčiť. Pri aplikácii postrekom(sprejovaním) je nutné zaistiť dostatočnú ventiláciu. Aerosol sa nesmie inhalovať, inak môže dôjsť k poškodeniu pľúc.
Formovanie vrstvy: Nastane po 24 hodinách v suchu pri izbovej teplote, pri dostatočnej ventilácii.
Čistenie povrchu: Opláchnutím vodou alebo navlhčenou jemnou textíliou. Nie sú potrebné čistiace prostriedky. Nečistiť abrazívnymi čistiacimi prostriedkami!
Obnova a nové natretie: V prípade zníženého efektu impregnácie sa môže WAProtect rovnakým spôsobom aplikovať znova. Nanoimpregnácia neobsahuje žiadne vosky, silikóny ani akrylátové zložky. Je odolná teplotám do cca 120°C. Nechráni pred rozpálenými tukmi.

Funkčnosť hydrofobizácie povrchu: Až 3 roky podľa expozície.

Balenie impregnácie papiera WAProtect:
WAProtect

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty