Na kameň

Nanotechnologická hydrofóbna impregnácia kameňa na ochranu povrchov dodáva ošetrovaným plochám celý rad ďaľších výnimočných vlastností. Niektoré sa dajú docieliť aj existujúcimi imregnačnými a ochrannými prípravkami, ale iné sú doterajšími technológiami nerealizovateľné. Výhodou oproti terajším impregnáciám(napr.na báze siloxanov, čo sú obvykle zložité chemické látky) je fakt, že nanologické hydrofóbne impregnácie na kameň obsahujú jednoduché prírodné látky a požadovaný efekt je docielený fyzikálnymi metódami. Veľký rozdiel je tiež v životnosti nanoimpregnácie, ktorá môže byť  3 až 5 krát dlhšia. Hydrofóbne nátery a nástreky minimalizujú priľnavosť medzi kvapalinami a ošetrenými povrchmi, čím tieto lepšie odolávajú škodlivému pôsobeniu solí, kyselín, zásad, olejov, nafty a pod. Znížený prienik vody do konštrukcie kameňa zlepšuje jeho izolačné vlastnosti. Zabraňuje tiež ďaľším sekundárnym efektom, ako sú výkvety, tvorba machov a rast plesní.

Nanoimpregnačné prípravky sú určené pre všetky druhy prírodného kameňa ako napr.: bridlice, pieskovec, čadič, sadrovec, žula, rula, mramor, porfyr a iné. Majú široké použitie na kamenné obklady, dlažby v exteriéri aj interiéri, fasády, na múroch a plotoch, stĺpoch, obrubníkoch, tiež sa nimi dajú ošetriť fontány, sochy, krby, hroby, pomníky, náhrobky, v domácnosti napr. kúpeľne, kuchynské linky, kamenné pracovné dosky atď. Nanesením ultratenkej vrstvy nanoimpregnácie na povrch kameňa dosiahneme dokonalú hydrofóbnu ochranu. Kameň však pritom môže dýchať, na povrchu nevzniká nepriedušná vrstva, ako pri použití napr.silikátových prípravkov. 

Naša impregnácia chráni povrchy pred ďaľšími škodlivými vplyvmi okolitého prostredia ako sú: kyslé dažde, výfukové plyny alebo poškodenie grafiti. Svetlé a porézne kamene, napr.pieskovec alebo travertín, vyžadujú špeciálne ošetrenie. Tieto kamene priťahujú špinu, oleje a ďaľšie nečistoty, ktoré je veľmi zložité odstrániť aj vysokotlakovými čističmi. Po ošetrení hydrofóbnou nanoimpregnáciou zostáva povrch naďalej paropriepustný, ale nečistoty na neho nepriľnú. Nano hydrofóbna impregnácia sa nedá použiť na zoxidované a zasolené povrchy – teda ani na opalovaný kameň. Nanovrstva je odolná teplotám do cca 120°C. Nechráni pred rozpálenými tukmi.

WProtect

- jednozložková impregnácia na vodnom základe pre viac savý kameň
- životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
- nemení vzhľad kameňa

Do eshopu

BWTprotect

• jednozložková impregnácia na alkoholovom základe pre menej savý kameň
• životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
• oživuje farebnosť kameňa

Do eshopu

Futurama s.r.o.
Západný rad 1, 811 04 Bratislava, Slovensko
IČO:  46 615 377
IČDPH: SK2023565005

+421 905 522 385

info@nanoimpregnacia.sk