Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače

e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

LTProtectPlus – impregnácia kože a textilu

účinok LTProtectplus

Nešpinivá a nepremokavá vysoko účinná hydrofóbna impregnácia na báze rozpúšťadiel s obsahom nano častíc. Bráni prenikaniu vody a špiny do štruktúry materiálu.  Je určená na ochranu obuvi, odevov, kobercov, poťahov, markíz, stanov a čalúnení z textilných materiálov, nelakovanej prírodnej kože, nubuku a pod. Na povrchu tvorí transparentnú ultratenkú nanovrstvu, ktorá chráni kožu(useň) či textil pred nečistotami, soľami a chemikáliami do ph 13. Rozjasňuje farby –oživuje farebnosť povrchov. Chráni pred UV žiarením aj pri premenlivých teplotách. Materiál sa na dotyk (omak) nemení, rovnako je zachovaný vzhľad a priedušnosť (paropriepustnosť) materiálov. LTProtectPlus sa dá aplikovať na všetky druhy prírodnej kože(usne) – od najjemnejšej jelenice až po pevnú bravčovú kožu, či už hladkú, alebo brúsenú – na koženú aj textilnú obuv, rukavice, bundy, nohavice, košele, saká, pracovné blúzy a montérky, oblečenie pre motocyklistov, overaly, konské sedlá a postroje, batohy, klobúky, čapice, tiež na bytový textil a textilné výrobky, ktoré sa neľahko čistia: na kožené a textilné sedacie súpravy, na poťahy kresiel, koberce, stany, markízy, slnečníky, textilné tapety, autopoťahy, textilné strechy kabrioletov a pod.  

LTProtectplus

Návod na použitie:
 Aplikujte pri teplote +5  až +30°C. Neriediť, prípravok použite priamo z originálneho balenia. Pred použitím pretrepte. Povrch musí byť suchý, čistý, bez mastnôt, škrobu, aviváže, prachu, nezoxidovaný a nezasolený. Prípravok aplikujte nástrekom zo vzdialenosti cca 20 – 30cm pomocou rozprašovača v tenkej súvislej vrstve do navlhčenia (zalesknutia) povrchu(pri priemyselnej aplikácii možno použiť striekaciu pištoľ alebo iné rozprašovacie zariadenie), alebo namáčaním a následným odstredením. Pri aplikácii sprejovaním je nutné zaistiť dostatočnú ventiláciu, aerosól nesmie byť inhalovaný, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu pľúc. Nechajte schnúť 24 hodín pri izbovej teplote(do 40°C). Tento čas je potrebný na sformovanie ochrannej nanovrstvy a počas neho je nutné ošetrený materiál chrániť pred vodou. Funkčnosť hydrofobizácie(ak sa neperie) závisí od namáhania, zaťaženia a vystavovania poveternostným vplyvom a je cca 5-6 mesiacov(napr.denne namáhaná obuv v zime) po až 2 roky. Povrch je možné zľahka čistiť vodou a jemnou handrou. V prípade použitia na textil, je  výhodou impregnácie LTProtectPlus dlhšia výdrž(cca 2 až 4 prania), oproti bežne predávaným impregnáciám, ktoré strácajú funkciu(účinnosť) hneď po prvom opratí. Materiály ošetrené nano impregnáciou LTProtectPlus možno prať(podľa symbolov na etikete) pri teplote do 40°C. Nano vrstva je odolná teplotám do cca 120°C. Nechráni pred rozpálenými tukmi. Nedá sa použiť na lakovanú useň, syntetické kože, alebo materiál napustený olejmi, s teflónom, pogumované kože a textil a pod.
Spotreba: 100 – 200 ml/m2 podľa nasiakavosti materiálu.
Skladovateľnosť: min.24 mesiacov od dodania. Skladovanie: Pri teplotách +5 až +25°C. Udržujte obal dobre zavretý. Skladujte na odvetrávanom mieste/mimo dosah potravín. Chráňte pred mrazom, slnkom a prehriatím.
Zloženie: Alkoholová zmes špeciálnych nanoaditív. Neobsahuje žiadne vosky, silikóny ani akrylátové zložky.
Funkčnosť hydrofobizácie až 2 roky.
Pri znížení účinku môže byť LTProtectPlus od FUTURAMA rovnakým spôsobom aplikovaný znova.

Balenie hydrofóbnej impregnácie LTProtectPlus:

LTProtectPlus 100 ml rozprašovač
LTProtectPlus 500 ml rozprašovač
LTProtectPlus 5L kanister

V prípade záujmu o väčšie balenie nás prosím kontaktujte.

LTProtectplus bunda

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty