Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače

e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Nepremokavá úprava textilu - LTProtect - impregnácia – nanotechnológia

účinok LTProtect

Inovatívna nanotechnologická hydrofóbna a olejofóbna impregnácia na textil na vodnej báze. Vytvára neviditeľnú ochrannú nanovrstvu okolo vlákien materiálov. Spôsobuje nepremokavosť, pričom vzhľad, omak a paropriepustnosť ošetrenej textílie ostáva nezmenená. Impregnácia vytvára ideálnu ochranu proti dažďu, blatu a inému znečisteniu, výrazne obmedzuje znečistenie odevu nie len od prachu a sadzí, ale chráni aj pred chemikáliami do pH 13 – škvrnami od kávy, červeného vína. Hydrofóbna impregnácia zvyšuje odolnosť textílie proti oderu a chráni ju proti UV žiareniu – farby na slnku neblednú. LTProtect je ideálny pre použitie na športové, outdoorové a pracovné odevy montérky, kombinézy, blúzy, maskáče, bundy, obuv - textilnú i semišovú, batohy, čapice, nohavice, odevy pre poľovníkov alebo motorkárov. Výnimočné vlastnosti takto ošetrených materiálov možno využiť v gastro prevádzkach alebo hoteloch na textílie v interiéri aj exteriéri - obrusy, prestierania, pracovné odevy pre kuchárov a čašníkov, textilné tapety atď. Hydrofóbna impregnácia je vhodná na všetky textílie, ktoré prichádzajú do styku s vodou a ktoré odolajú krátkodobo teplote 150°C a vyžadujú pomerne časté pranie(polyester, viskóza, bavlna). Nepremokavá a nešpinivá ochrana je dlhodobá, účinok trvá po dobu až 25 – 30 pracích cyklov. Látky ošetrené LTProtect sa môžu prať za bežných podmienok vo vode do 60°C s čistiacimi prostriedkami do pH-hodnoty 9.

Návod na použitie hydrofóbnej a olejofóbnej impregnácie na textil LTProtect:
LTProtectAplikujte pri teplote +5 až +25°C. Pred použitím pretrepať! Prípravok použite priamo z originálneho balenia. Zaistite dostatočné vetranie! Povrch musí byť suchý, čistý, bez prachu, mastnôt a solí. Prípravok aplikujte striekaním alebo náterom zo vzdialenosti 20-30cm do navlhčenia(zalesknutia) povrchu. Pri priemyselnej aplikácii možno použiť striekaciu pištoľ či iné rozprašovacie zariadenie, prípadne textíliu namočiť a odstrediť. Nechajte úplne zaschnúť pri +5 až +45°C(možno použiť sušičku do 120°C. Po zaschnutí prípravku sa musí vykonať aktivácia teplom - ohriatím na 150°C na čas 5 minút tak, aby teplo preniklo požadovanou hrúbkou vrstvy. (V domácich podmienkach v horkovzdušnej rúre so spoľahlivo regulovateľnou teplotou) Nemení vzhľad textílií.
Spotreba: 110 až 200 ml/m2 , alebo cca 300 ml/1kg pri namáčaní podľa nasiakavosti a štruktúre povrchu materiálu. Potom je materiál chránený na cca 25 až 30 pracích cyklov. Pri znížení účinku možno impregnáciu LTProtect aplikovať rovnakým spôsobom znova.
Skladovanie: Pri teplote +5 až +25°C. Udržujte obal dobre uzavretý. Chráňte pred mrazom, slnkom a prehriatím.
Skladujte mimo dosah oxidačných činidiel.
Zloženie: Vodná zmes špeciálnych nanoaditív. Nano produkt neobsahuje žiadne vosky, silikóny alebo akrylátové zložky. Upozornenie: Použitie prípravku vyskúšajte vždy na nenápadnom mieste. Uvedené informácie nemôžu byť považované za záruku vhodnosti výrobku pre danú aplikáciu.

Balenie hydrofóbnej impregnácie LTProtect:

LTProtect 500ml rozprašovač
LTProtect 5L kanister

V prípade záujmu o väčšie balenie nás prosím kontaktujte.

LTProtect

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty