Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače
e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Impregnácia na zámkovú betónovú dlažbu

 

Najobľúbenejšou betónovou dlažbou je dlažba zámková. Používa sa na dláždenie príjazdových ciest, chodníkov, terás a plôch, kde potrebujeme spevnený povrch. Jednotlivé diely zámkovej dlažby do seba zapadajú a vytvárajú stabilnú celistvú plochu. Zámková dlažba je ľahko rozoberateľná, vysoko odolná voči záťaži a pomerne dobre odoláva aj poveternostným vplyvom. Napriek všetkým týmto nesporným kladom je vystavovaná striedaniu teplôt, dažďu, mrazu, slnku a ďalším vplyvom, ktoré ju postupom času poškodzujú. Nežiadúce je poškodenie zámkovej dlažby kvapkajúcim motorovým olejom na príjazdovej ceste.

Na terase alebo pri vonkajšom posedení a grilovaní hrozí vznik škvŕn od mastnôt, vína, kávy a pod. Medzi ďalšie negatívne vplyvy môže patriť rast machov, plesní a výkvetov, ktoré dokážu pôvodne krásnu dlažbu zmeniť na nepoznanie. Týmto negatívnym javom sa dá veľmi účinne predchádzať pomocou nanotechnologickej hydrofóbnej a olejofóbnej impregnácie od Futurama BProtect.

Impregnácia BProtect znižuje zásadným spôsobom nasiakavosť, chráni povrch zámkovej dlažby pred uľpievaním nečistôt a obmedzuje výskyt výkvetov. Nanoimpregnácia je vhodná na dlažby zo surového aj farbeného betónu. Aplikuje sa na čistý a suchý povrch betónu náterom, valčekovaním, alebo nástrekom. Impregnácia je plne funkčná po cca 24 hodinách od aplikácie a ochrannú funkciu si zachováva až 10 rokov.

Veľkou výhodou nanoipregnácie BProtect od Futurama je, že na povrchu nezanecháva žiadne stopy a po skončení jej životnosti sa dá jednoducho aplikovať znova. Nanoimpregnácia BProtect chráni betónovú dlažbu proti znehodnocujúcemu UV žiareniu, proti narušeniu kyslými dažďami a proti chemickým prípravkom a soliam používaným v zimnom období.

zamkova betonova dlazba

Produkty na impregnáciu zámkovej dlažby:

BProtect
- nano náter na betónovú dlažbu na vodnom základe
- hydrofobizácia a olejofobizácia až 10 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia dlažby
- nemení vzhľad povrchu

CCProtect
- spevňovač betónu na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia dlažby
- nemení vzhľad povrchu

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty