Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače

e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

BTProtect – hydrofóbna ochrana betónu


Vysokoúčinná hydrofóbna impregnácia umelého kameňa a farbených betónových materiálov na báze rozpúšťadla s obsahom nano častíc. Impregnácia je určená na dlhodobé vodovzdorné ošetrenie savých a málo savých povrchov, pri  ktorých chceme jemne zvýrazniť farebnosť povrchu - hlavne na teraso, vymývanú dlažbu a imitácie kameňa. Vhodná na zvislé plochy aj podlahy: dlažby, schody, ploty, obrubníky, múriky, zábradlia, stĺpy, klenby, obklady, fasády, oporné steny, podmurovky, sokle, krby, komíny, chodníky, príjazdové cesty, priestory okolo bazénov alebo terasy a pod. Na povrchu tvorí transparentnú ultratenkú nanovrstvu, ktorá veľmi účinne odpudzuje vodu a nečistoty. Je vhodná najmä na zvislé plochy(steny, ploty), ktoré chráni pred odstrekujúcou vodou a nečistotami. Zvýrazňuje farbu a štruktúru ošetrovaného povrchu. Náter je po uschnutí nelepivý, nevytvára povlak. Nie je vhodný na opalovaný (zoxidovaný) povrch.
Nano impregnácia zabraňuje usadzovaniu špiny, rastu machov, plesní, rias a výkvetov, chráni povrch pred škodlivými vplyvmi okolitého prostredia, ako sú kyslé dažde, UV žiarenie, primŕzanie námrazy, zabraňuje vzniku mikrotrhlín a to všetko s dlhodobými účinkami.
Hydrofóbna impregnácia chráni proti vode – zabezpečuje nepremokavosť, zvyšuje čistotu podkladu a zároveň zlepšuje jeho tepelnú ochranu. Na povrchu nevzniká nepriepustná vrstva, ako pri použití silikátových prípravkov, materiál tak môže „dýchať“.

Nano impregnácie sú vynikajúce svojou kvalitou, funkciou ľahkej aplikovateľnosti a trvanlivosťou.

BTProtect učinok

Návod na použitie:

Príprava povrchu: Povrch musí byť suchý, zbavený prachu a nečistôt, bez plesní, machov a rias. Nesmie byť zoxidovaný a zasolený.
Teplota pri aplikácii: Aplikujte pri teplote +5 až +30°C.
Aplikácia: Neriediť, použite priamo z originálneho balenia. Pred použitím pretrepte. Prípravok aplikujte namáčaním, nástrekom alebo náterom v tenkej súvislej vrstve. Nanášajte do navlhčenia (zalesknutia) povrchu. Povrch musí byť celoplošne vlhký. Pri aplikácii striekaním(sprejovaním, rozprašovačom) je nutné zabezpečiť dostatočnú ventiláciu. Aerosól nesmie byť inhalovaný, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu pľúc.
Formovanie nanovsrtvy: Nastane v suchu a pri aplikačnej teplote po 24 hodinách, preto je nutné chrániť náter pred dažďom(vodou) počas 24 hod. Pri nižšej teplote je doba dlhšia.
Čistenie povrchu: Povrch je možné čistiť vodou. Nie sú potrebné čistiace prostriedky ani tlaková voda. Nečistiť abrazívnymi prostriedkami!
Obnovenie a znovu natretie: V prípade zníženého efektu impregnácie môže byť BTProtect jednoducho rovnakým spôsobom znova aplikovaný.
Spotreba: Cca 80 až 150ml/m2 podľa nasiakavosti povrchu.
Základné zloženie: Zmes organických rozpúšťadiel so špeciálnymi nanoprísadami. Neobsahuje žiadne vosky, silikóny ani akrylátové zložky. Nano vrstva je odolná teplotám do cca 120°C. Nechráni pred rozpálenými tukmi a olejmi.
Skladovanie: Pri teplote +5 až +30 °C. Udržujte obal vždy dobre zavretý. Skladujte na odvetrávanom mieste, mimo dosahu potravín. Chráňte pred mrazom, slnkom a prehriatím. Skladovateľnosť: min.24 mesiacov od dodania.
Funkčnosť hydrofobizácie povrchu až 10rokov podľa expozície a zaťaženia.

Balenie hydrofóbnej impregnácie betónu BTProtect:

BTProtect 500ml rozprašovač
BTProtect 5L kanister

V prípade záujmu o väčšie balenie nás kontaktujte.

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty