Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače

e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia na betón a keramiku - BProtect


Vysokoúčinná hydrofóbna a olejofóbna impregnácia betónu a keramiky na vodnej báze s obsahom nano častíc. Je určená na dlhodobé, vodovzdorné ošetrenie savých povrchov - rôznych druhov betónu, umelého kameňa a neglazovanej keramiky, hlavne na lícové aj rezané tehly, klinkery, neglazované strešné šindle, záhradnú keramiku, ďalej na minerálne fasády, steny, betónové ploty, dlažby teracové aj zámkové, schody, obrubníky, múriky, zábradlia, stĺpy, obklady, oporné múry, podmurovky, sokle, krby, komíny, chodníky, príjazdové cesty, priestory okolo bazénov alebo terasy. Na povrchu tvorí transparentnú ultratenkú nanovrstvu, ktorá veľmi účinne odpudzuje vodu a špinu. Vykazuje vysokú odolnosť voči poveternostným vplyvom. Impregnácia je vhodná pre použitie v exteriéri aj interiéri. Vhodná najmä na zvislé plochy(steny, ploty, obklady...), ktoré chráni pred odstrekujúcou vodou a znečistením. Nemení vzhľad povrchu.

BProtect účinok

Nano impregnácia zamedzuje usadzovaniu špiny, rastu machov a plesní a primŕzaniu námrazy.
BProtect má dlhodobo trvajúce účinky, spevňuje podklad proti droleniu vplyvom UV žiarenia.
Nanesením ultratenkej vrstvy ochranného náteru na povrch možno dosiahnuť dokonalú hydrofóbnu ochranu( jedná sa o hydrofobizáciu - teda vodu odpudzujúcu funkciu, nie hydroizoláciu - izolujúcu prienik vody a uzavretie povrchu). Betón alebo keramika tak pritom môže dýchať, na povrchu nevzniká nepriepustná škrupina ako pri použití silikátových prípravkov.
Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia BProtect ochráni povrch pred ďalšími škodlivými vplyvmi okolitého prostredia - posypové soli, kyslé dažde, splodiny alebo poškodenie grafiti. Ďalej zabezpečuje ochranu pred dažďovou vodou - nepremokavosť, zamedzenie vzniku výkvetov, zabránenie vzniku mikrotrhlín. To všetko s dlhodobými účinkami.
Po aplikácii BProtect sa nemení vzhľad ani farba ošetreného materiálu. Nano náter nevytvára povlak. Po uschnutí je nelepivý, umožňuje vzdušnú priedušnost podkladu. Neobsahuje žiadne vosky, silikóny, ani akrylátové zložky. Nedá sa použiť na zoxidované a zasolené povrchy. Nano vrstva je odolná teplotám do cca 120°C. Nechráni pred rozpálenými tukmi a olejmi.

Návod na použitie - hydrofóbny a olejofóbny náter BProtect

Príprava povrchu: Povrch musí byť súdržný, suchý, zbavený prachu a nečistôt, bez plesní, machov a rias. Nesmie byť zoxidovaný a zasolený.
Teplota pri aplikácii: Aplikujte pri teplote +5 až +30°C.
Aplikácia: Neriediť, použite priamo z originálneho balenia. Pred použitím pretrepte. Prípravok aplikujte namáčaním, nástrekom alebo náterom v tenkej súvislej vrstve. Nanášajte do navlhčenia (zalesknutia) povrchu. Povrch musí byť celoplošne vlhký. Pri aplikácii striekaním(sprejovaním, rozprašovačom) je nutné zabezpečiť dostatočnú ventiláciu. Aerosól nesmie byť inhalovaný, inak by mohlo dôjsť k poškodeniu pľúc.
Formovanie nanovsrtvy: Nastane v suchu a pri aplikačnej teplote po 24 hodinách, preto je nutné chrániť náter pred dažďom(vodou) počas 24 hod. Pri nižšej teplote je doba dlhšia.
Čistenie povrchu: Povrch je možné čistiť vodou. Nie sú potrebné čistiace prostriedky ani tlaková voda. Nečistiť abrazívnymi prostriedkami!
Obnovenie a znovu natretie: V prípade zníženého efektu impregnácie môže byť BTProtect jednoducho znova aplikovaný rovnaký spôsobom.
Spotreba: Cca 80 až 150ml/m2 podľa nasiakavosti povrchu.
Funkčnosť hydrofobizácie povrchu až 12rokov.
Základné zloženie: Vodná zmes špeciálnych nanoaditív.
Farba: Mliečna biela, jemne nažltlá.

Balenie hydrofóbnej a olejofóbnej impregnácie BProtect:

BProtect 500ml rozprašovač
BProtect 5L kanister

V prípade záujmu o väčšie balenie nás prosím kontaktujte.

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty