Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače
e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Ploty, oplotenia, steny a múriky - ochranné impregnačné nano nátery


Ploty


Ploty a oplotenia sú v našich krajoch neodmysliteľnou súčasťou rodinných domov i firemných objektov. Krásny plot dotvára estetický dojem celého obydlia.
V dnešnej dobe sú veľmi obľúbené murované ploty z prefabrikátov imitujúcich prírodný kameň alebo tehlu. Majú jednoduchú montáž, širokú škálu farieb a textúr a sú nenáročné na údržbu. Umelý kameň sa ako obľúbený materiál používa tiež na obklad murovaných plotov alebo na rekonštrukciu existujúcich plotov.
Rovnako, ako na stavbu domov, sa používa tehla tiež na ploty. Krásne sú ploty z lícových tehál alebo napr. betónové ploty obložené klinker pásmi rôznych odtieňov a farieb.
Nadčasovým a exkluzívnym materiálom na stavbu plotov je prírodný kameň. Používa sa pieskovec, bridlica, kvarcit, čadič, opuka, porfýr, travertín alebo žula. Každý jednotlivý kamenný plot je samozrejme originálom. Je veľmi trvanlivý a odolný.
Milovníci prírody preferujú ploty drevené. Na trhu je široký výber druhov drevín - od smreku, borovice, dubu, až po exotické dreviny - bangkirai, ipe, cumaru. Drevený plot vyžaduje náročnejšiu údržbu a je nutné ho ošetriť špeciálnymi impregnáciami.
Všetky druhy plotov sú vystavené škodlivým poveternostným vplyvom a agresívnym zložkám ovzdušia, ktoré spôsobujú ich poškodenie. Presakujúca dažďová vodamráz a vlhkosť tvoria živnú pôdu pre plesne, ktoré vytvárajú zelený povlak. Spolu s touto vlhkosťou vnikajú do stien aj atmosférické nečistoty, ktoré ploty znečisťujú a spôsobujú škvrny - mapy.
Riešením týchto nežiadúcich vplyvov sú nanotechnologické hydrofóbne a olejofóbne ochranné nátery od firmy Futurama. Pracujú na princípe lotosového efektu - účinná látka vybuduje na povrchu pórov a kapilár neviditeľnú odpudivú nanovrstvu, ktorá vykazuje vynikajúce hydrofóbne a olejofóbne účinky, pritom významne neovplyvní difúzne vlastnosti pórov -stena dýcha.
Nano impregnácie od Futurama dodávajú ošetrenému plotu samočistiacu schopnosť - pri každom daždi sa nečistoty nabalia na dažďové kvapky a skotúľajú sa samospádom z povrchu plota. Plot sa takto nešpiní ani odstrekujúcou špinou a brečkou od prechádzajúcich áut.
Nanovrstva vytvára na stene alebo plote ochranu pred tvorbou plesnímachov a výkvetov. Zabraňuje usadzovaniu špiny, uľpievaniu hmyzu a primŕzaniu námrazy.
Ochranný náter je UV odolný - kameň, betón a predovšetkým drevo nemení farbu pôsobením slnečného žiarenia - nečernie.
Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia od Futurama ochráni Váš plot pred ďalšími škodlivými vplyvmi okolitého prostredia - kyslými dažďamiposypovými soľamisadzamisplodinami (SO2 a NOx), pritom nijak nemení vzhľad impregnovaného povrchu.
Jedinečnou výhodou nano impregnácií je ľahká aplikácia a dlhodobý účinok - až 5 - 15 rokov podľa druhu materiálu.
Firma Futurama, s.r.o. je dovozcom a predajcom nanotechnologických impregnačných náterov na tieto materiály: prírodný kameň, betón, imitácia kameňa na betónovom základe, savé keramické materiály, drevo a ďalšie.

Produkty na impregnáciu plotov a stien:

Umelý kameň, betón, tehla alebo klinker:


BProtect
- nano náter na vodnom základe
- hydrofobizácia a olejofobizácia až 12 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
- nemení vzhľad povrchu

CCProtect
- spevňovač betónu na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizáia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
- nemení vzhľad povrchu

z farbeného umelého kameňa alebo betónu:


BTProtect
- nano náter na báze rozpúšťadla
- hydrofobizácia až 12 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
- oživuje farebnosť povrchu

z prírodného kameňa:

WProtect
- nano impregnáia na vodnom základe pre viac savý kameň
- životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
- nemení vzhľad kameňa

CSProtect
- spevňovač kameňa na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizáia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
- nemení vzhľad kameňa

BWTProtect
- nano impregnácia na báze rozpúšťadla pre savý kameň
- životnosť hydrofobizácie až 15 rokov
- oživuje farebnosť povrchu

z dreva:

WAProtect
- nano impregnácia na drevo na báze rozpúšťadla
- životnosť hydrofobizácie až 5 rokov
- oživuje farebnosť dreva

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty