Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače
e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Impregnácie na záhradné krby a udiarne

 

Pre záhradné altány a pergoly sa bežne budujú vonkajšie krby. Sú miestom, kde sa pripravujú vynikajúce grilované pokrmy a nesmú chýbať na žiadnej letnej párty alebo posedení s priateľmi. Na rozdiel od interiérového krbu alebo biokrbu musíme starostlivo vyberať materiál pre záhradný krb, ktorý bude stáť vonku v daždimraze i na ostrom slnku. Stavebný materiál by mal byť predovšetkým odolný proti poveternostným podmienkam.

Obľúbené sú krby z vymývaného alebo otryskávaného betónu pre svoju nenáročnosť na údržbu, stálofarebnosť a odolnosť materiálu. Na murovanie krbov sa najčastejšie používajú lícové tehly, klinkery alebo prírodný kameň. Na obkladanie betónových alebo klasicky vymurovaných krbov je vhodný pieskovecžulaopuka, šamotové alebo klinker pásky či bridlica. Pretože väčšina týchto materiálov je hydroskopická (nasiakavá vodou), je nutné vonkajší krb ihneď po dokončení jeho stavby impregnovať. Zabránite tým nežiadúcemu prenikaniu vody do štruktúry betónu, tehly či kameňa, rastu machov výkvetov a v neposlednom rade premŕzaniu a droleniu povrchovej vrstvy.

Najnovšie výsledky výzkumov v oblasti ochrany stavebných materiálov preukazujú vynikajúce účinky nanotechnologických impregnácií. Oproti doteraz používaným impregnáciám neobsahujú nanoimpregnácie žiadne akrylátysilikóny ani iné škodlivé látky. Po natretí a odparení nosnej kvapaliny sú nanoimpregnácie úplne nezávadné. Niektoré nano impregnácie od firmy Futurama zaisťujú okrem hydrofóbnej ochrany tiež ochranu olejofóbnu - krb je odolný proti mastným škvrnám od grilovania.
Impregnácie na báze nanotechnológie vynikajú svojou odolnosťou voči degradujúcemu UV žiareniu, kyslým dažďom a dymovým splodinám.
Ochranné nanotechnologické nátery majú pri daždi samočistiacu funkciu - povrchové nečistoty sa nabaľujú na kvapky dažďa, tie sa zhlukujú do guľôčok a samospádom sa kotúľajú dole.

Nanovrstva vytvára na Vašom krbe či udiarni ochranu pred rastom plesní, machov a výkvetov. Zabraňuje usadzovaniu špiny a mastných sadzí.
V zimnom období odoláva impregnovaný záhradný krb námraze, rozmrazovacím prípravkom a posypovým soliam až do pH 13.
Nanonátery sú výnimočné svojim dlhodobým účinkom. Jeden nástrek - životnosť až 15 rokov. Len impregnovaný krb Vám zostane dlho ako nový.

Krby


Produkty na impregnáciu záhradných krbov:


z umelého kameňa, betónu, tehál alebo klinkerov:

BProtect
- nano náter na vodnom základe
- nemení vzhľad povrchu

CCProtect
- spevňovač na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia povrchu
- nemení vzhľad povrchu

z farbeného umelého kameňa alebo betónu:

BTProtect
- nano náter na báze rozpúšťadla
- oživuje farebnosť povrchu

z prírodného kameňa:

WProtect
- nano impregnácia na vodnom základe
  pre veľmi savý kameň - napr. pieskovec
- nemení vzhľad povrchu

BWTProtect
- nano impregnácia na báze rozpúšťadla
  pre savý kameň
- oživuje farebnosť povrchu

CSProtect
- spevňovač kameňa na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality
  a prevádzkového zaťaženia povrchu
- nemení vzhľad kameňa

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty