Nanoimpregnácie  |  Spevňovače  |  Odstraňovače
o nás
nanotechnológie
prečo impregnovať
produkty
nanostierače

e-shop
kontakt
dokumenty
     
 

Impregnácia minerálnych fasád - ochranný nano náter

 

Fasády budov sú vystavené meniacim sa poveternostným vplyvom a agresívnym zložkám ovzdušia, ktoré spôsobujú ich trvalé poškodenie. Póry fasády sa rozširujú, narastá stupeň narušenia a vlhkosť postupuje stále hlbšie do muriva. Presakujúca dažďová voda môže na stenách a fasádach zapríčiniť vlhké škvrny - mapy. Spolu s touto vlhkosťou vnikajú do stien i atmosférické nečistoty, ktoré fasády znečisťujú. Vlhkosť tvorí živnú pôdu pre plesne, ktoré vytvárajú zelený povlak. Pokiaľ sa vlhkosť dostane dovnútra obydlia, môžu na vnútornej stene vzniknúť plesnivé škvrny, ktoré spôsobujú zatuchnutý zápach.

Riešením týchto nežiadúcich dôsledkov je nanotechnologická hydrofóbna a olejofóbna impregnácia od spoločnosti Futurama, ktorá zabráni prenikaniu dažďovej vody a nečistôt do fasády. Funguje na princípe lotosového efektu - účinná látka vybuduje na povrchu pórov a kapilár neviditeľnú odpudivú nanovrstvu, ktorá vykazuje vynikajúce hydrofóbne a olejofóbne účinky, pritom významne neovplyvní difúzne vlastnosti pórov - fasáda dýcha. Jedná sa o hydrofobizáciu - teda vodu odpudzujúci efekt, nie o hydroizoláciu - izolujúcu prienik vody a uzavretie povrchu. Na povrchu nevzniká nepriedušná škrupina ako pri použití silikátových prípravkov.

Nano impregnácia od Futurama dodáva ošetrenej fasáde samočistiacu schopnosť - pri každom daždi sa nečistoty nabalia na dažďové kvapky a skotúľajú se samospádom z fasády. Fasáda sa takto nešpiní ani odstrekujúcou vodou od prechádzajúcich áut. Zásadnou mierou znižuje náklady na údržbu fasády a predlžuje jej životnosť. Nanoimpregnácia od Futurama bola vyvinutá na základe najnovších poznatkov v oblasti chemickej nanotechnológie. Nanovrstva vytvára na fasáde ochranu pred tvorbou plesní, machov a výkvetov. Zabraňuje usadzovaniu špiny, uľpievaniu hmyzu a primŕzaniu námrazy. Ochranný náter spevňuje podklad fasády proti droleniu vplyvom UV žiarenia - je UV odrazivý. Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia od Futurama ochráni fasádu pred ďalšími škodlivými vplyvmi okolného prostredia - kyslé dažde, posypové soli, sadze, splodiny (SO2 a NOx), pritom nijako nemenia vzhľad impregnovaného povrchu. Ošetrené fasády lepšie odolávajú škodlivému pôsobeniu olejov, solí, kyselín, zásad, nafty, benzínu a pod. až do pH 13.

Jedinečnou výhodou nano impregnácie je ľahká aplikácia a dlhodobý účinok - až 12 rokov. Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia chráni fasádu pred erodovaním, čím výrazne zlepšuje izolačné vlastnosti fasády a zabraňuje energetickým stratám. Impregnácia od Futurama BProtect je určená na všetky savé a minerálne konštrukcie - tehlové murivo, betón, cement, vápenné omietky, vápennopieskové tehly a vláknitý cement. Neobsahuje žiadne vosky, silikóny ani akrylátové zložky. Nie je vhodná na zoxidované a zasolené povrchy ani na omietky na báze syntetickej živice a disperzné (akrylátové) fasádne nátery. Impregnačné nano prípravky uľahčujú čistenie ťažko odstrániteľnej špiny - od žuvačiek, olejových produktov, grafiti. Hydrofóbna a olejofóbna impregnácia od Futurama je presvedčivá svojou kvalitou, funkciou, ľahkou aplikovateľnosťou a trvanlivosťou.

Impregnácia na fasády BProtect - to je ochrana pred dažďovou vodou - nepremokavosť, zamedzenie vzniku výkvetov, zabránenie vzniku mikrotrhlín, nelepivosť, to všetko s dlhodobými účinkami.

impregnácia fasád

Výhody nano impregnácie od FUTURAMA:

• Odolnosť proti zašpineniu fasády
• Ochrana proti rastu plesní, machov a výkvetov
• Dokonalý hydrofóbny a olejofóbny účinok
• Ľahké čistenie fasády = úspora nákladov
• Ochrana fasády proti poveternostným vplyvom
• Chemickou odolnosť proti prípravkom do pH13
• Životnosť ochrany až 12 rokov podľa expozície zaťaženia

Produkty na impregnáciu fasád:

BProtect
- nano náter na betónovú dlažbu na vodnom základe
- hydrofobizácia a olejofobizácia až 12 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia dlažby
- nemení vzhľad povrchu

CCProtect
- spevňovač betónu na vodnom základe
- spevnenie a hydrofobizácia až 15 rokov podľa kvality a prevádzkového zaťaženia dlažby
- nemení vzhľad povrchu

 
     

 

Copyright © Futurama
Created by GRAFIKA | DTP

O nás | Nanotechnológie | Prečo impregnovať | Produkty | E-shop | Kontakt | Dokumenty